Explore

Explore Yatırım Programı, TTGV’nin önceliklerine uygun bir alanda hali hazırda bir teknolojik ürünü ve bu ürüne yönelik satışı olan firmaların yeni uluslararası pazar(lar)a girişini hızlandırmaya odaklanan bir sermaye yatırımı programıdır. Program, uluslararası pazarlara açılma ve ürün/pazar yönetimi konularında yeterli tecrübe, yetkinlik ve ağ bilgisine sahip, TTGV ile beraber çalışacak profesyoneller ile yürütülmektedir. 

Akredite edilmiş program danışmanlarının önermiş olduğu teknoloji firmaları arasından “uluslararasılaşma stratejileri” birincil değerlendirme kriteri olmak üzere yapılan ayrıntılı değerlendirme sonucunda, ihracat ve hızlı büyüme potansiyeline sahip şirketlere, uluslararasılaşma faaliyetlerinde kullanılmak üzere, 250 Bin ABD Doları’na kadar sermaye yatırımı yapılmaktadır. Yatırımın fonlayacağı uluslararası iş geliştirme faaliyetlerinin, firmalara yeni pazarlarda sürdürülebilir satış performansı sağlaması amaçlanmaktadır.

TTGV’nin Programa kabul edilen firmaların ilk yatırım tarihinden sonra profesyonel bir yatırımcıdan uluslararası pazarlardaki büyümeyi sürdürmek üzere alacakları yatırım turlarına, 2 Milyon ABD Doları’na kadar katılma opsiyonu bulunmaktadır.

Explore Yatırım Programı, Teknoloji Yatırım A.Ş. tarafından yürütülmektedir.

 

Merve Yaşaroğlu
Teknoloji Yatırım A.Ş.
myasaroglu@ttgv.org.tr
Elif Can İnalkoç Gedikli
Teknoloji Yatırım A.Ş.
einalkoc@ttgv.org.tr
Beren Erbişim
berbisim@ttgv.org.tr