Background

TTGV Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdik

16 Haziran 2022

TTGV Yönetim Kurulu Toplantısı bu kez Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile İstanbul'da gerçekleşti. Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ahu Büyükkuşoğlu Serter ve FarkLabs'ın ev sahipliğinde yapılan bu toplantıda TTGV Yönetim Kurulu Üyeliğimizi 2008 yılından beri sürdüren Sayın Suat Baysan’ın görevinden ayrılması dolayısı ile Yönetim Kurulumuz tarafından bu göreve Sayın Kunter Kutluay atanmıştır.
Sayın Suat Baysan'a TTGV Ailesi üyesi olarak #TeknolojiÜretenTürkiye vizyonumuza bugüne kadar ve bundan sonra vereceği tüm destek ve katkılar için teşekkür ederiz.

Kunter Kutluay Kimdir?

1970 Istanbul doğumlu olan Kunter Kutluay, TED Ankara Koleji sonrasında Bilkent Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nde lisans, yine Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Yüksek Lisans eğitimi aldı.
GE ve Toshiba Medikal Sistemler satış sorumlulukları sonrasında Microsoft’a katıldı, İstanbul ve Riyad’da görev yaptı. 2000 yılında McKinsey&Company bünyesine danışman olarak katıldı. Kuruluşunda bulunduğu Kratis firmasında Veri Madenciliği ve Analitik dalında çeşitli sektörlere hizmet verdikten sonra kariyerine Bankacılık alanında devam etti. Dışbank ve arkasından Finansbank’ta Analitik, Pazarlama ve Kredi Yöneticilikleri yaptı. 2013 yılında katıldığı Actera Grubu bünyesinde Tam Finans A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Dünya Varlık A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerini sürdürdü. Halen Tam Finans A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.