Background

2021 TTGV Günü Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleşti

23 Aralık 2021

30. yılımızda her zamankinden daha genç, daha dinamik ve daha umutlu bir "TTGV Günü" etkinliği gerçekleştirdik.

2021 TTGV Ödülleri Töreni, Yönetim Kurulu Başkanımız Cengiz Ultav’ın açılış konuşmasıyla başladı. Davetli konuşmacımız Prof. Dr. Haluk Külah’ın bilim ve teknolojinin toplumun ihtiyaçlarına yönlenmesinin önemine değindiği konuşmasının ardından kazananlara ödüllerini takdim ettik.

2020'de pandemi önlemleri sebebiyle ödül töreni yapamadığımız için 2020 TTGV Ödülleri kazananlarımız da bizimleydi! Dr. Akın Çakmakcı ve Refik Üreyen ödül kategorilerinde 2020 TTGV Ödülleri kazananlarını içtenlikle kutluyor, TTGV ailesine hoş geldiniz diyoruz.

Dr. T. Fikret Yücel ve Mehmet Şuhubi ödülleri kategorilerinde 2021 TTGV Ödülleri kazananlarımızı tebrik ediyor; ülkemizde teknoloji, inovasyon ve Ar-Ge alanlarında başarılı örnekleri ödüllendirerek teşvik edici olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

TTGV Günü panelleri programımız ise Genel Sekreterimiz Dr. Mete Çakmakcı'nın açılış konuşması ile başladı. Takımızdan Nagihan Özgür ve Kaan Atalay'ın TTGV 2021 faaliyetleri sunumunun ardından "Genç Teknoloji Liderlerinin Kariyer Yolculuğu" paneline başladık. İletişim Danışmanı ve Profesyonel Koç Reyhan Saygın'ın moderatörlüğünde gerçekleşen bu panelde TTGV Xnovate Fellow Yaprak Küçükgül Yılmaz ve TTGV ödül fellowumuz Pınar Türkmen kendi kariyer yolculuklarını bizlerle paylaştılar.

Günün ikinci paneli başladı: Gençlere Göre Teknoloji Nasıl Bir Gelecek Vadediyor? Xnovate Fellow Hakan Boğazpınar moderatörlüğünde Genç TTGV'lilerden Efe Altan, Kumsal Kurt, Rabia Akçay ve Türkü Açar'ın görüşlerini bizlerle paylaştığı çok keyifli bir sohbete şahit olduk.

Genç TTGV programının birinci yılını tamamlayan gençler de TTGV Günü'nde sertifikalarını aldılar. Bu anlamlı günde bizlerle olan tüm TTGV dostlarımıza teşekkür ediyoruz. 

2021 TTGV Günü fotoğraflarına buradan erişebilirsiniz.