Background

TTGV 30.Yılına Özel Çocuk Resim Yarışması Başvuruya Açıldı!

23 Ağustos 2021

“Teknoloji Üreten Türkiye” vizyonu ile Türkiye’nin teknoloji geliştirme sürecine aktif olarak katkı veren vakfımızın 30. yılını çocuklara yönelik düzenlediğimiz resim yarışması ile kutluyoruz! 6-12 yaş arasındaki tüm çocukların katılabileceği bu yarışma ile çocuklara “Teknolojiyi Hayal Et” diyoruz. Teknolojiyi hayal et ve onunla hangi sorunu çözebileceğini düşün. Bu yarışma ile amacımız;

  • 6-12 yaş aralığındaki çocukların teknoloji üzerine düşünmesini sağlamak,
  • Onların teknoloji bilincini görmek; kime, nasıl fayda sağlayabileceği üzerine düşündürmek,
  • Teknolojinin onların zihninde oluşturduğu resme yakından bakarak onlarla samimi ve interaktif bir ilişki oluşturmak.

Ulusal düzeyi kapsayan bu yarışma ülke genelindeki tüm anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri, özel eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler ile bir kurumda kaydı bulunan veya bulunmayan okul öncesi çağını da kapsamak üzere 6-12 yaş aralığında her çocuğa yöneliktir.

23 Ağustos 2021 – 15 Ekim 2021 tarihleri arasında başvuruya açık olan ve e-posta üzerinden başvuru aldığımız bu yarışmaya çocukların hayal gücünü engellememek adına her türlü tekniği ve malzemeyi kullanarak katılım serbesttir. Eserlerin çalışılabileceği boyutlar hakkında detaylı bilgi yarışma şartnamesinde de yer verilmiştir.

TTGV 30. Yılına Özel Resim Yarışması Şartnamesi için tıklayın!

Yarışmaya eser göndermek isteyen çocuklar için velilerinin yarışma şartnamesini detaylıca inceledikten sonra, veli izin belgesini doldurarak, eserin değerlendirilebilecek netliğe sahip fotoğrafı ya da taratılmış versiyonu ile birlikte [email protected] adresine iletmelerini bekliyoruz.

Veli izin belgesi için tıklayın!

Katılım için son tarih 15 Ekim 2021!

Seçici kurulumuzun yaptığı değerlendirmeler sonucunda ön elemeyi geçen 100 eserin sahibine katılım belgesi gönderilecektir. 100 eser içerisinden dereceye giren 30 eseri TTGV Yönetim Kurulu Üyelerinin ve TTGV çalışanlarının oyları belirleyecektir. Dereceye giren bu 30 eser sahibine ise LEGO Boost Yaratıcı Alet Kutusu Yapım Seti hediye edilecektir.

Daha fazla bilgi ve yarışma hakkında diğer sorularınız için bize yazabilirsiniz: [email protected]