Background

Genç TTGV Birinci Eğitim Kampını Tamamladık

16 Temmuz 2021

Seçim sürecini ve oryantasyon etkinliğini pandemi önlemleri sebebiyle çevrim içi gerçekleştirdiğimiz Genç TTGV programında "Kimlik Kazanma" başlığı altında ilk eğitim kampını tamamladık. Gençlerin profesyonel hayata başlamadan önce pek çok konuda kapasite geliştirmelerine fayda sağlayacak, onlara ilham verecek paylaşımların olduğu 3 tam günlük bir eğitim süreci geçirdik.

Kampın ilk gününde Doç. Dr. Sinan Kaan Yerli ile 'Bilime Neden Güveniriz?'i konuştuk. Prof. Dr. Bilgi Demirköz'ün İstanbul’dan CERN’e uzanan bilim insanlığı yolculuğunu dinledik. Dr. Pınar Çağ ile bir yaşam becerisi olarak öz farkındalık ve bilinçli fakındalığı; Dr. Gökçen Aydın ile iş yaşamında psikolojik esnekliği konuştuk. Eğitmen Panda ekibi eşliğinde gençlerin becerilerini ortaya çıkaracak keyifli aktiviteler gerçekleştirdik.

İkinci güne iş dünyası ve akademide en hızlı yaygınlaşan kavramlardan biri olan "yenilik" eğitimi ile Doç. Dr. Semih Akçomak bizimleydi. Ardından ‘Tarihçilik nedir? Tarih yazımı neden önemlidir?’ sorularına Prof. Dr. Onur Yıldırım’ın eğitiminde yanıt aradık.
Günün deneyim paylaşımı bölümünde ise Türkiye’de bankacılık deneyimi ve kariyer yolculuğunu Garanti Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı Tolga Egemen’den soluksuz dinledik. TTGV Genel Sekreterimiz Dr. A. Mete Çakmakcı ve Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Canan Sandıkcıoğlu Çakmakcı da gençlerle bir araya gelerek iş hayatlarına dair deneyimlerini ve profesyonel yaşam için önerilerini paylaştılar.

Kampın son gününde ise dersliğimiz orman oldu. Mimar Ceren Yıldırım’ın bizlere eşlik ettiği bu yürüyüşte doğanın her şeye rağmen tüm cömertliğini sunduğu bir ortamda, tükenen kayamızda yeni arayışlar olarak sürdürülebilir tasarım ve mimari üzerine konuştuk. Bu kampta gençlerle buluşan bir diğer isim de Xnovate Fellow Gencer Özkazman oldu. Kendisi ile taş amfide, kurumsal teknoloji deneyimi ve teknolojinin işlevleri üzerine, gençlerin kariyer yolculuklarını belirlerken ilham alabilecekleri keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kampta bizimle olan tüm eğitmenlerimize ve konuklarımıza katkıları için teşekkür ederiz.