Haber Merkezi

Haberler

09.03.17 @ 03:03 < Geri Dön

Tech4Culture Konferansı 16 Mart'ta Zorlu PSM'de!

British Council, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, The Audience Agency ve Outlandish işbirliğiyle kültür-sanat ve teknoloji sektörleri arasındaki diyaloğu güçlendirmek ve dijital işbirliklerini teşvik etmek üzere düzenlenen Tech4Culture Serisi, 16 Mart'ta Zorlu PSM'de düzenlenen Konferans ile sona eriyor.

TECH4CULTURE Konferansı Birleşik Krallık ve Türkiye’den kültür ve teknoloji sektörüne yön verenleri bir araya getiriyor. Global REMIX Zirve’si işbirliğiyle 16 Mart 2017 Perşembe günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde düzenlenlenecek olan ‘Tech 4 Culture Konferansı’, kültür, sanat ve teknoloji sektörleri arasında işbirliklerine engel olan unsurları tartışmayı, çözümleri araştırmayı ve gelecek işbirliklerini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Mart 2016'da başlayan Tech4Culture Serisi boyunca, kültür-sanat ve teknoloji sektörlerinden insanlar bir araya gelerek, teknolojinin kültür-sanata entegrasyonu ve dijitalleşmeye yönelik çözüm sorunlar ve çözümlere dair çalışmalar yaptı. "Sandbox" ve "Hackathon" gibi etkinliklerle somut çıktılara ulaşılan etkinliklerle bu iki sektörün birbirni tanıması ve işbirliklerini artırmaya yönelik önemli adımlar atıldı.Mart 2016'da başlayan Tech4Culture Serisi boyunca, kültür-sanat ve teknoloji sektörlerinden insanlar bir araya gelerek, teknolojinin kültür-sanata entegrasyonu ve dijitalleşmeye yönelik çözüm sorunlar ve çözümlere dair çalışmalar yaptı. "Sandbox" ve "Hackathon" gibi etkinliklerle somut çıktılara ulaşılan etkinliklerle bu iki sektörün birbirni tanıması ve işbirliklerini artırmaya yönelik önemli adımlar atıldı.

Tarih: 16 Mart 2017

Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Sky Lounge