Haber Merkezi

Haberler

10.10.16 @ 04:10 < Geri Dön

Refresh 2017 İstanbul Grand Tarabya'da düzenlendi

“Zihin Açıcı Toplantılar” serisinin ilki olan Refresh 2017 etkinliği 7 Ekim Cuma günü İstanbul Grand Tarabya Otel’de düzenlendi. Önümüzdeki dönemlerde yapılması planlanan faaliyetlere ışık tutması amacıyla düzenlenen etkinliğe, faaliyetler ile ilgili vizyon verici nitelikte konuşmacılar, Kamu ve Özel Sektörden katılımcılar ve TTGV Yönetim Kurulu üyeleri davet edildi.

Toplantının sabah ki kısmında ilk olarak "Uluslararasılaşma" sürecinden başarıyla çıkma yolunda tecrübeler ve Teknoloji finansmanında farklı modeller konusu ele alındı. Uluslararasılaşma kısmında Vispera CEO’su Aytül Erçil, Cardtek Ülke Müdürü Sinem Altuncu, Arvento CEO’su Özer Hıncal, Triodor Operasyon Direktörü Metin Güçer ve Assan Alüminyum Teknoloji Direktörü Murat Dündar süreçte karşılaştıkları sorunları ve çözüm yolları konusunda tecrübelerini aktardı. Teknolojide farklı finansman modellerinin konuşulduğu ikinci bölüm Avrupa Yatırım Fonu (EIF)’ten Jacques Darcy’nin video konferans konuşması ile başladı. Oturum, Earlybird Partneri Cem Sertoğlu, Vestel Ventures Genel Müdürü Metin Salt‘ın TTGV Yönetim Kurulu Üyesi Değerhan Usluel moderatörlüğünde ki panel ile devam etti.

Ekinliğin ikinci kısmı Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın’ın konuşması ile başladı. Finansal sürdürülebilirlik için kaynak yönetimi ve kaynak geliştirme de çeşitliliğin konuşulduğu bölümde,V enturewell’den Phil Weilerstein, Incite Consultancy CEO’su Rosalinda Natividad, The Rockefeller Foundation’dan Brinda Ganguly, Çözüm Alanı Kurucu Ortağı Sevda Kılıçalp,Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Dr. Dilek Çetindamar, Angel Wings Ventures’dan Hüseyin Demirhisar, National Democratic Institute’dan Dilek Ertükel ve Turkish Philantrophy Foundation Operasyon Şefi Şenay Ateslim Yılmaz tecrübelerini paylaştı.