Haber Merkezi

Haberler

15.03.17 @ 01:03 < Geri Dön

Material Marketplace Uzman Veritabanı Projesi Başvuruları Başladı

Türkiye Materials Marketplace, Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası (EBRD), ABD Sürdürülebilir İş Konseyi (US BCSD) ve İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) işbirliği ile geliştirilen, malzemelerin endüstriler arası yeniden kullanımını endüstriyel simbiyoz uygulamaları aracılığıyla desteklemek amacıyla tasarlanmış, bulut tabanlı bir platformdur. Bu platform ile daha sürdürülebilir ve yenilikçi bir kaynak kullanım yaklaşımı çerçevesinde işletmelerin bir araya getirilmesi hedeflenmektedir. Kurulan ağ yapı sayesinde malzeme, enerji, su ve yan ürünlerin paylaşımı ya da ortak kullanım gerçekleştirilecektir.

Materials Marketplace platformu ile ilgili detaylı bilgiye http://turkey.materialsmarketplace.org adresinden erişilebilmektedir.

Material Marketplace Platformu’nun ilk çıktıları ışığında,   bu platforma dahil olan firmaların endüstriyel simbiyoz uygulamalarını hayata geçirirken ihtiyaç duyacağı hizmetlerin sağlanması da desteklenerek, platformun etki alanının genişletilmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda firmaların ihtiyaç duyabileceği hizmetlerin belirlenmesi ve bu hizmetleri sağlayabilecek bir uzman ağının oluşturulması hedefleriyle “Türkiye Materials Marketplace Platformu – Uzman Havuzu ve Hizmet İhtiyacı Belirleme Projesi”, Milano Teknik Üniversitesi (Politecnico di Milano) ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) danışmanlığında yürütülmektedir.

Yukarıda anılan proje kapsamında da, ülkemizdeki “endüstriyel simbiyoz” konusuna yönelik malzeme değişimi, proses iyileştirme, lojistik optimizasyon vb. alanlarda deneyimi/uzmanlığı bulunan ve platformda yer alan firmaların ihtiyaç duyabileceği danışmanlık hizmetini sağlayabilecek bir uzman havuzu oluşturulması hedeflenmektedir.

Veri tabanına dahil olmak isteyen uzmanların aşağıdaki adresten erişilebilen bilgi formunu en geç 27 Mart 2017 tarihine kadar doldurmaları gereklidir.

https://tr.surveymonkey.com/r/uzmanhavuzu

 
*Bilgi formuna yönelik yönelik sorular için Merve Yaşaroğlu (0-312-265 02 72 Dahili: 354 – myasaroglu@ttgv.org.tr) veya Aynur Tüzün (0-312-265 02 72 Dahili: 356 – atuzun@ttgv.org.tr) ile bağlantıya geçilebilir.