Haber Merkezi

Haberler

21.06.16 @ 10:06 < Geri Dön

İhracatta İnovasyon Yoğunluğunu Artırmak için Neler Yapılabilir?

17 Haziran Cuma günü TTGV İstanbul ofisinde gerçekleştirdiğimiz toplantıya farklı sektör ve büyüklükte firmaların temsilcileri katıldı. Durmazlar Ar-Ge Direktörü Hüseyin Bülbül ve Satış ve Pazarlama Müdürü Tezcan Yiğitoğlu, Telenity CEO’su İlhan Bağören, Altınay Robotik Genel Md. Yrd.Lütfi Okay, BMT Calsis Kurucu Ortağı Mete Özgürbüz, Topaz Genel Müdürü Ümit Yaşar Karadeniz, Tekno Kauçuk-İleri Mühendislik Projeleri Grup Lideri Volkan Ertem katıldı. Toplantıya TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz  Ultav ile birlikte Yönetim Kurulu Üyeleri Suat Baysan, Göktekin Dinçerler, Değerhan Usluel ile Genel Sekreter Mete Çakmakcı katıldı.

Toplantıda TTGV’nin stratejik amaçlarından “ihracatta inovasyon yoğunluğunu artırmak” konusu ile ilgili olarak özel sektör yöneticileri konu ile ilgili mevcut planları, çalışmaları ve gerek başarılı olan ve gerekse de uygulamaya geçirmekte zorlandıkları çalışmaları konuştuk. Toplantıda yurtdışı pazarlara açılırken, ürünü müşteriye sunulduğu noktada ihtiyaç duyulan ortaklık ve aracı yapıların rolü, ürünün pazarda tutunmasını sağlayacak satış sonrası çalışmaların planlanması, Teknolojik ürünün üretiminde firmaların tedarikçilerinin maliyet ve kalitelerinin iyileştirilmesi, Uluslar arası pazarlarda ürün satışı için Ürün Yöneticilerinin yetiştirilmesi gibi konular öne çıktı.

Özel sektörün uluslararasılaşma sürecinde ihtiyaçlarını değerlendirerek doğru odaklı ve katma değerli çözüm ve araçlar geliştirmeyi hedeflediğimiz bu toplantılara önümüzdeki günlerde de devam etmeyi planlıyoruz.